Каталог: алфавітний

Нові надходження

Статистика відвідувань

Сьогодні візитів : 310
Візитів за тиждень :
Візитів за місяць : 55211
Кількість документів в електронній бібліотеці : 13935
ГоловнаМистецтвоЛітератураШевченко Тарас Місця, пов’язані з життям і творчістю Шевченка Т. Г.
Анотація: Історик і краєзнавець Василь Різниченко в кінці ХІХ – на поч. ХХ ст. був одним із перших дослідників біографії патріарха вітчизняної бджільницької науки Петра Прокоповича (1775–1850). Йому належать декілька студій, присвячених вченому, автору низки видатних винаходів, які мали велике значення для розвитку цієї галузі в усьому світі. Одна з них – «Прокопович і Шевченко». 1843 року Тарас Шевченко, перебуваючи в колишній гетьманській столиці Батурині, завітав на хутір Пальчики, де функціонувала заснована Прокоповичем перша в Україні та єдина на той час в Європі школа бджолярів. Два дні поет гостював у Петра Івановича, познайомився з його величезною пасікою, навчальним шкільним процесом. Там, у Пальчиках, Тарас Григорович намалював картину «На пасіці», пізніше написав повість «Близнюки», у якій головний герой дуже схожий на «славного Прокоповича».
Бібліографічний опис:
Різниченко, Вас. Прокопович і Шевченко [Електронна копія] / Вас. Різниченко. — Електрон. текст. дані (1 файл : 4,08 Мб). — Київ : Друк. П.-З. зал. ім. Леніна, 1925 (Вінниця: ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, 2016).

Оригінал друкованого документу зберігається в ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва: Різниченко В. Прокопович і Шевченко / В. Різниченко. – Київ : Друк. П.-З. зал. ім. Леніна, 1925. – 7 с.

 
© Copyright elib.nlu.org.ua 2023 - All Rights Reserved
Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого