Каталог: алфавітний

Нові надходження

Статистика відвідувань

Сьогодні візитів : 813
Візитів за тиждень : 7031
Візитів за місяць : 531155
Кількість документів в електронній бібліотеці : 13934
ГоловнаЕтнографіяМатеріальна культура
Анотація: Кустарні промисли – це неземлеробські промисли селян по обробці сировини з метою отримання прибутку від продажу своїх виробів на ринку. Наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. вони були невід’ємною частиною селянського господарства. З початком індустріалізації кустарний спосіб виробництва пішов на спад і невдовзі практично припинив існування. Питання про місце і роль кустарних промислів у селянському господарстві порушувалося істориками неодноразово, та й сьогодні ця тема видається науковцям актуальною. Харківське губернське земство у дорадянський період і місцеве статистичне бюро в 1920-і роки проводили велику роботу по вивченню кустарних промислів, результатом чого стала ціла низка видань з цієї теми. Це видання Харківського губернського земства присвячене місцевим, тобто осілим (на відміну від відхожих) промислам селян губернії.
Бібліографічний опис:
Местные промыслы населения Харьковской губернии [Електронна копія]. — Электрон. текст. дан. (1 файл : 69,7 Мб). — Х. : Изд. Харьков. губерн. земства, 1905 (Харьков: ХГНБ им. В. Г. Короленка, 2014).

Оригінал друкованого документу зберігається в ХДНБ ім. В. Г. Короленка: Местные промыслы населения Харьковской губернии. — Харьков : Изд. Харьков. губерн. земства, 1905. – 97 с.

 
© Copyright elib.nlu.org.ua 2023 - All Rights Reserved
Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого