Каталог: алфавітний

Нові надходження

Статистика відвідувань

Сьогодні візитів : 4013
Візитів за тиждень : 39862
Візитів за місяць : 92474
Кількість документів в електронній бібліотеці : 14064
ГоловнаМистецтвоЛітератураФранко Іван Твори
ГоловнаМистецтвоУкраїнський модернізмЛітератураПерсоналіїФранко Іван Твори
Анотація: Презентовано третій том унікальної п’ятитомної збірки І.Франка «Апокрифи і легенди з українських рукописів» (Львів, 1896–1910), що носить назву «Пам’ятки українсько-руської мови і літератури» (1902). Це перша українська систематична збірка апокрифічних оповідань і єдина донині. За життя Франка працю було названо «найвизначнішою у слов’янській науці» як стосовно обсягу матеріалу, так і щодо наукового рівня, й донині вона залишається взірцем для церковнослов’янських студій. У представленому томі вміщено оповідання про апостолів, зокрема наведено реєстри апостолів, описано їх життя, учення та діяння.
Бібліографічний опис:
Апокріфи і лєґєнди з українських рукописів [Електронна копія] / зібрав, упорядкував і пояснив др. Іван Франко. — Електрон. текст. дані. — У Львові : Накладом наук. т-ва ім. Шевченка, 1899 (Київ: НБУ ім. Ярослава Мудрого, 2016). Т. 3 : Апокрифи новозавітні ; Б. Апокрифічні діяння апостолів. — Електрон. текст. дані (1 файл : 57,1 Мб). — 1902 (Київ: НБУ ім. Ярослава Мудрого, 2016).

Оригінал друкованого документу зберігається в НБУ ім. Ярослава Мудрого: Франко І. Я. Апокрифи і легенди з українських рукописів. Т. 3: Апокрифи новозавітні: Б.Апокрифічні діяння апостолів / зібрав, упорядкував і пояснив І. Франко. – Львів: наук. Т-во ім. Шевченка, 1902. — 360 с. — (Памятки українсько-руської мовиі літератури / Видає архевграфічна комісия Наук. т-ва ім. Шевченка).

 
© Copyright elib.nlu.org.ua 2024 - All Rights Reserved
Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого