Анотація: Серед баладних тем, наявних у фольклорі ряду європейських народів, виділяється тема підмови дівчини на мандрівку, яка завершується для неї трагічно. Вона аналізується у даній праці Климента Квітки «Українські пісні про дівчину, що помандрувала з зводителем» (1926). Основою цієї теми був давній язичницький звичай, описаний в багатьох давніх документах — викрадення дівчини з метою шлюбу. Автор наводить приклади з різних текстів і проводить порівняльний аналіз, розглядає мелодичні паралелі українських та італійських зразків музики.
Бібліографічний опис:Квітка, К.
Українські пісні про дівчину, що помандрувала з зводителем [Електронна копія] : систематизація, уваги та нові матеріали / К. Квітка. Електрон. текст. дані (1 файл : 10,5 Мб). У Київі : З друк. Укр. АН, 1926 (Київ: НБУ ім. Ярослава Мудрого, 2011). (Повідомлення Кабінету музичної етнографії / Укр. АН; ч. 2).
Оригінал друкованого документу зберігається в НБУ ім. Ярослава Мудрого: Квітка К. Українські пісні про дівчину, що помандрувала з зводителем : систематизація, уваги та нові матеріали / К. Квітка. — У Київі : З друк. Укр. АН, 1926. — 39 с. : ноти. — (Повідомлення Кабінету музичної етнографії / Укр. АН).